"Грандіозна кількість дезертирів": експерт у військовій справі про солдатів, які покинули ряди Збройних Сил України.
Журналіст і колишній в'язень Кремля Станіслав Асєєв підкреслив, що в Україні існує серйозна проблема, пов'язана з відсутністю процесу демобілізації.
В Україні спостерігається серйозна проблема дезертирства, яка вже перевищила 100 тисяч осіб. Це пов'язано з відсутністю демобілізаційних процесів серед військовослужбовців Збройних сил України.
Про це сказав український журналіст і колишній полонений росіян Станіслав Асєєв, який служив у лавах 109 окремої бригади територіальної оборони, в інтерв'ю виданню Le Monde.
Станіслав Асєєв, який добровільно вирушив на фронт, вважає, що саме відсутність демобілізації сприяє зростанню випадків дезертирства. Нещодавно він оголосив про своє рішення залишити Збройні сили України.
"Це питання торкнулося вже більш ніж 100 000 людей. У нас існує велика кількість дезертирів, які безцільно мандрують по країні," - зазначив Асєєв.
За його словами, в рядах Збройних сил України дедалі частіше фіксуються випадки дезертирства, що, на його думку, викликані відчуттям несправедливості серед українських військовослужбовців.
В даний час спостерігається значний дефіцит в особовому складі армії. Асєєв підкреслив, що багато чоловіків відчувають страх перед призовом на фронт, і деякі з них шукають способи виїзду з країни нелегально.
"Військові не є сліпими. Вони помічають, як певна частина суспільства уникає мобілізації, а також бачать великі суми грошей, що йдуть на хабарі... І знову постає питання: який у них є вибір? Дезертирство," - підкреслив він.
В Україні владі необхідно знайти рішення щодо етапної демобілізації, зазначив Асєєв. Він вважає, що справедливо буде звільняти від військової служби таку ж кількість солдатів, яку призивають до армії.
За словами військового, становлення чітких ермінів служби має вирішальне значення навіть для піхоти, якій пропонують укладати короткі контракти.
"Якщо людина йде в піхоту, вона знає, що не проживе й трьох років. Поки це нескінченна система, скільки б осіб ми в неї не взяли, вони будуть демотивовані та неефективні", - зазначив він.
Нагадаємо, що Олег Сенцов, колишній політичний в'язень Кремля та командир штурмової роти 47-ї бригади, висловив свою позицію щодо демобілізації, акцентуючи увагу на необхідності встановлення визначеного терміну для військової служби.
Раніше була оприлюднена інформація про те, що до Верховної Ради України подали законопроєкт, що передбачає демобілізацію військовослужбовців віком до 25 років, які мають статус "обмежено придатний" і були призвані на службу в армію в умовах воєнного стану.