Вибори в Тюрингії: ключові моменти про регіон у серці Німеччини


Тюрингія - це, зокрема, Веймар, місто, яке прославили великі поети Ґете і Шиллер, а також знаменита архітектурна та художньо-промислова школа Баугауз (Bauhaus). Веймар дав ім'я першій демократичній республіці на німецькій землі, адже саме тут у 1919 році засідали Німецькі національні збори, які ухвалили конституцію країни. Проте поблизу знаходиться меморіал на місці жахливого нацистського концтабору Бухенвальд, розташованого на горі Еттерсберг неподалік від міста.

Тюрингія - це Айзенах із замком Вартбург, де реформатор Мартін Лютер переклав Біблію на німецьку мову. Це відомий пішохідний маршрут Реннштайг і кафедральний собор в Ерфурті - столиці цієї федеральної землі. Це також і Тюринзький ліс. Тюрингія - це справжній центр Німеччини: не має зовнішніх кордонів, оточена Саксонією та Саксонією-Ангальт на сході та півночі, Нижньою Саксонією, Гессеном і Баварією на заході та півдні.

Тюрингія, населення якої становить приблизно 2,1 мільйона осіб, є відносно невеликою федеральною землею. Її економічний ландшафт значною мірою визначається переважанням малих підприємств.

До великих підприємств відносяться всесвітньо відомі заводи з виробництва оптичних виробів у Єні, такі як Zeiss та Jenoptik, а також автомобільне виробництво в Айзенаху, де в часи колишньої НДР випускали машини марки Wartburg. Наразі це виробничий майданчик концерну Opel.

Туристичні центри Тюрингії - це пішохідні зони в середньогір'ї (від 500 до 1500 метрів) або один із найбільших суцільних букових лісів Європи - Гайніх.

Обергоф - відомий зимовий спортивний курорт, де проходять престижні змагання з біатлону, лижних гонок і лижного двоборства. Тюринзька сосиска, яку ЄС визнав захищеною торговельною маркою (як французький коньяк чи італійський пармезан), має світову славу. У Мюльгаузені навіть існує "Німецький музей сосисок", присвячений цій гастрономічній перлині.

Багато відомих людей родом із цих місць: Йоганн Себастьян Бах народився в Айзенаху, видавець знаменитої енциклопедії Фрідріх Арнольд Брокгауз працював в Альтенбурзі. Топмодель Єва Падберґ (Eva Padberg) також виросла в Тюрингії.

Після об'єднання Німеччини у 1990 році ця федеральна земля протягом багатьох років стикалася з серйозними труднощами, головним чином через високий рівень безробіття, особливо в сільських районах. У 2005 році безробіття досягало 17,1%, але з часом цей показник стабілізувався і знизився до 6,1%, що є близьким до середнього рівня по всіх федеральних землях (5,7%). Найбільшим містом Тюрингії є її столиця Ерфурт, де проживає приблизно 210 тисяч осіб, а за ним слідують Єна з населенням 110 тисяч і Гера з 95 тисячами жителів.

У політичній площині Тюрингія після возз'єднання Німеччини протягом тривалого часу залишалася опорою для консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС). З листопада 1990 року до грудня 2014 року регіоном керували чотири прем'єр-міністри від ХДС, серед яких було троє чоловіків та одна жінка.

Першим із них і тим, хто найдовше очолював земельний уряд (з 1992 до 2003 року), був Бернгард Фоґель (Bernhard Vogel), виходець із Західної Німеччини, який до цього був прем'єром Рейнланд-Пфальцу. З 2014 року (з невеликою перервою) посаду прем'єр-міністра Тюрингії обіймає Бодо Рамелов (Bodo Ramelow) з Лівої партії, який зараз керує коаліцією меншості в союзі з СДПН і Зеленими. З важливих питань її підтримує ХДС.

За даними опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки INSA та опублікованого 24 серпня, за тиждень до виборів до ландтагу Тюрингії лідирує правопопулістська "Альтернатива для Німеччини"(АдН), за яку готові проголосувати 30 відсотків виборців. На другому і третьому місцях - ХДС (21 відсоток) і "Союз Сари Ваґенкнехт" (20 відсотків ). У Лівої партії та соціал-демократів - відповідно 14 відсотків і 6 відсотків.

Одразу після об'єднання Німеччини, в Тюрингії, особливо в сільських районах, з'явилися центри правого екстремізму, найгіршим прикладом яких стали терористи з так званої "Націонал-соціалістичної підпільної організації" (NSU). Учасники цього радикального угруповання, які були родом з Єни, здійснили вбивства десяти осіб між 2000 і 2007 роками — дев'ятьох мігрантів та однієї жінки-поліцейської. Після розкриття їхньої діяльності, двоє ключових злочинців вчинили самогубство в листопаді 2011 року.

Нині Тюрингія - один з оплотів правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини". Лідером фракції АдН, представленої в земельному парламенті з 2014 року, є Бйорн Геке (Björn Höcke), який належить до вкрай правого націоналістичного крила партії та вважається надзвичайно впливовим політиком в АдН. Федеральне відомство з охорони конституції визнало "Альтернативу для Німеччини" організацією, підозрюваною у правому екстремізмі. А земельну парторганізацію АдН у Тюрингії визнано "підтверджено правоекстремістською".

Related posts