Військовослужбовці Збройних сил України отримають можливість за власним бажанням проходити службу в іншій військовій частині.


Президент Зеленський повідомив про ухвалену урядом відповідну постанову.

Тепер військовослужбовці матимуть можливість самостійно переходити до інших військових частин, оскільки Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.

Президент Володимир Зеленський повідомив про це у Telegram. "Тільки що уряд прийняв важливу постанову, яка встановлює ефективний і прозорий механізм переведення наших військових між частинами Збройних Сил України. Це стосується переведень, що ініціюються самими військовими", - підкреслив Зеленський.

За словами президента, цей механізм був створений у співпраці між громадськими організаціями, Міністерством оборони України та Збройними Силами країни.

"Ми про це домовилися на зустрічі з громадянським суспільством у жовтні. Обіцяне виконуємо. Переведення працюватимуть через застосунок "Армія+". 72 години на перевірку рапорту. Результат перевірки повідомляється воїну через "Армію+". У випадку відмови мають бути зазначені чіткі причини. У випадку погодження - зрозуміле рішення", - написав Зеленський.

На його думку, Міністерство оборони України повинно забезпечити ефективність затвердженого механізму.

"Технічна готовність старту - 15 листопада", - зазначив президент.

Як повідомляв УНІАН, у вересні заступниця голови Військово-безпекової профспілки Галина Кавун заявила, що нове законодавство України дозволяє людині змінити військову частину, але наразі не зрозумілий механізм, як це зробити без дозволу попередньої частини, яка може не відпускати службовця.

6 жовтня Міністерство оборони оголосило про намір створити новий цифровий сервіс. Він має на меті полегшити процес переведення військовослужбовців між ключовими військовими підрозділами.

Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України у сфері цифровізації, наголосила на важливості наявності вмотивованих військовослужбовців у Збройних силах України. Вона зазначила, що можливість змінювати місце служби та підрозділ відіграє суттєву роль у підвищенні ефективності військових.

Військовий адвокат Тарас Боровський зазначає, що 95% випадків самовільного залишення військових підрозділів є наслідком конфлікту між солдатом і його командиром, який видає "абсурдні накази".

Related posts