Всесвітня організація охорони здоров'я визначила захворювання, для яких терміново необхідно розробити вакцини.


В Організації чітко заявили, що нові вакцини розробляються виключно з урахуванням можливого фінансового вигоду, а не фактичних потреб населення.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила основні збудники хвороб, які регулярно викликають серйозні захворювання у людей. З цієї причини розробка вакцин проти них має стати пріоритетним завданням.

У дослідженні, проведеному Всесвітньою організацією охорони здоров'я, зазначається, що це перша на світовому рівні ініціатива, спрямована на виявлення ендемічних збудників, які становлять найбільшу загрозу для людського здоров'я.

ВООЗ визначала пріоритети, враховуючи ступінь розповсюдження хвороб, рівень резистентності до антибіотиків, а також соціально-економічні наслідки.

Серед основних захворювань виділено:

В організації повідомили, що щорічно ці захворювання забирають життя 2,5 мільйона людей по всьому світу.

Окрім цих, у перелік включено патогени, серед яких стрептокок групи А та Klebsiella pneumoniae, чия стійкість до антибіотиків надає їм особливу загрозу.

На думку Кейт О'Браєн, яка очолює відділ імунізації ВООЗ, нові вакцини часто розробляються переважно з огляду на можливі фінансові вигоди, а не на їх справжній вплив на здоров'я населення.

"У цьому дослідженні використовується широкий досвід і дані для оцінки вакцин, які не тільки істотно знизять захворювання, що сьогодні сильно впливають на людей, а й зменшать медичні витрати, з якими стикаються сім'ї та системи охорони здоров'я", - пояснила вона.

Таким чином, у ВООЗ представили список захворювань, вакцини проти яких перебувають на різних стадіях розроблення і потрібні чим швидше.

Патогени, вакцини проти яких потребують подальшої розробки:

Патогенні мікроорганізми, для яких вакцини наразі проходять етапи офіційного затвердження або впровадження:

Згідно з інформацією, цей список слугуватиме базою для впровадження програми Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо імунізації протягом наступних шести років. Основна мета програми — підтримка населення країн з низьким і середнім доходом, оскільки саме в цих регіонах соціально-економічні наслідки від інфекційних захворювань є найвагомішими.

Згідно з новим дослідженням, вплив пандемії коронавірусу на світ утримуватиметься навіть через роки, адже хвороба змінила звички людей. Зокрема, тепер вони проводять вдома значно більше часу, що може змінити структуру міст і районів.

У дослідженні зазначено, що вже у 2023 році люди проводили поза домом приблизно на 51 хвилину менше, ніж до 2020 року. При цьому час щоденних поїздок скоротився на 12 хвилин.

Related posts