"Усі остерігаються один одного": в Європі опубліковано дослідження, що стосується відчуття безпеки на автошляхах.
Масштабне опитування, проведене в 11 європейських країнах, виявило, що 95% населення стурбоване небезпечними діями інших водіїв на дорогах. Цей показник виявився вищим порівняно з минулим роком.
Як повідомляє "Європейська правда", результати опитування Ipsos на замовлення асоціації Vinci Autoroutes цитує французький BFMTV.
За даними опитування, 95% респондентів, включаючи пішоходів і водіїв, відчувають страх перед ризикованою поведінкою інших учасників дорожнього руху. Найбільше занепокоєння серед велосипедистів — 97%, тоді як у пішоходів цей показник дещо нижчий, але все ще значний — 92%. Пішоходи найбільше турбуються про те, що водії можуть не зупинитися, коли вони переходять дорогу на нерегульованому переході. Крім того, 80% респондентів відзначають дискомфорт у зв'язку з присутністю велосипедистів і самокатників на тротуарах.
Разом з тим, чимало респондентів визнають, що іноді відступають від встановлених норм.
68% водіїв визнали, що іноді проїжджають на жовтий сигнал світлофора або коли він тільки-но став червоним; 12% - що інколи залишають свої автомобілі на велосмугах; 36% - що забувають дивитися, чи немає позаду велосипедистів, перед тим як відкрити двері автомобіля.
Серед велосипедистів 44% визнають, що часом ігнорують сигнали світлофора, а більше 60% зізнаються, що іноді їздять по тротуарах, хоча це порушує правила. Також 57% водіїв мопедів іноді користуються велосмугами.
80% пішоходів іноді перебігають дорогу у місці без жодних позначених переходів.
78% водіїв визнають, що іноді під час їзди заглядають у свій телефон. Серед моторизованих двоколісників цей показник складає 52%, у пішоходів — 57%, а у велосипедистів — найнижчий, лише 36%.
Незважаючи на значне занепокоєння щодо потенційних загроз з боку інших учасників дорожнього руху, 80% велосипедистів вважають, що почуваються "в цілому безпечно" на дорозі. Найвищий рівень відчуття безпеки серед велосипедистів зафіксовано в Нідерландах – 93%. У Франції ця цифра значно нижча – лише 59%, але в більших містах, де інфраструктура для велосипедистів більш розвинена, вона вища.
У ході дослідження було опитано більше 12,400 осіб у 11 європейських країнах, а збір інформації здійснювався в лютому та березні.
На початку цього місяця в Польщі трапилася фатальна дорожньо-транспортна пригода з участю мікроавтобуса, в якому знаходилися українці.
У Німеччині на початку жовтня у зіткненні двох автобусів постраждали пів сотні людей.