Ядерна стратегія Російської Федерації: аналітик акцентував на важливих аспектах - Техно bigmir)net
Нещодавно Володимир Путін, який вчинив військові злочини, оголосив про коригування ядерної доктрини Росії. Військовий аналітик Олег Жданов поділився своїми думками щодо потенційних загроз, які можуть виникнути внаслідок таких дій з боку держави-агресора.
Ознайомтеся також: Ядерна загроза з боку Росії: аналітик підкреслив можливі наслідки вибуху "Сармата".
Жданов підкреслює, що в даному випадку більш коректно говорити про військову стратегію Російської Федерації. В термінах не існує поняття "ядерної доктрини".
"Існує військова доктрина будь-якої держави, зокрема й Російської Федерації. Якщо країна ядерна, то доктрина містить розділ, який регламентує застосування ядерної зброї цієї країни. Так от, Путін вніс зміни до цього розділу військової доктрини, а саме розширив критерії, коли може бути застосована ядерна зброя Росією та проти кого", - говорить він.
Російська військова доктрина характеризується як "агресивна". Вона містить положення, що дозволяє окупаційним силам захищати свої інтереси, які можуть виникнути в будь-якому регіоні світу.
"Раніше вказувалося, що у випадку нападу ядерної держави на Росію, Росія має право на відповідь. Однак Путін додав, що навіть у випадку нападу неядерної держави – мається на увазі Україна – Росія також зберігає за собою право застосувати ядерну зброю проти цієї країни. Ось які зміни запровадив Путін," – зазначив Олег Жданов.
Цікаво, що на зборах не було присутніх осіб, здатних впливати на використання ядерної зброї.
"Микола Патрушев (помічник Путіна), Сергій Шойгу (секретар Ради безпеки Росії) і не було начальника Генерального штабу (Валерій Герасимов). Тобто люди, які можуть вплинути на застосування цієї зброї, не були присутні на Радбезі Російської Федерації. Це перше. І друге - те формулювання, яке зачитав Путін, те, що вони внесли у військову доктрину. Воно повністю відповідає Будапештському меморандуму. Там було сказано: гарантувати суверенітет і територіальну цілісність України від нападу ядерної держави. Тож він сам себе підвів під статтю. Тепер якщо він спробує застосувати проти нас ядерну зброю, він повністю підпадає під дію Будапештського меморандуму", - пояснює Жданов.
За словами експерта, імовірність того, що російські війська вдадуться до використання цього виду озброєння після внесення змін у військову доктрину, залишилася незмінною. Блінкен заявив, що це є абсурдним і неможливим. Інші країни також висловили свою реакцію на цю ситуацію.
Олег Жданов висловив своє захоплення реакцією Китаю під час Генеральної асамблеї ООН, де було зібрано 20 країн. Ці держави прийняли спільну резолюцію, яка чітко заявила, що в контексті конфлікту не може бути мови про використання ядерної зброї. За словами Жданова, якщо Китай діє відкрито та офіційно у цьому напрямку, то незалежно від висловлювань Путіна, ймовірність використання ядерної зброї впаде до нуля.
Нагадуємо, що раніше ми висвітлювали інформацію про виявлені подробиці щодо стану ядерної зброї Росії.
Ознайомтеся також: Використання Shahed-136 в Білорусі та Starlink: експерт розкрив хитрощі Росії.
Приєднуйся до нашого Telegram-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин першими!