Як підготуватися до співбесіди: 8 рекомендацій щодо невербальної комунікації


Це надзвичайно знайоме відчуття: ви подаєте свою кандидатуру на роботу, проходите співбесіду, ретельно готуєтеся та намагаєтеся відповісти на запитання якомога краще, а потім... отримуєте мовчання. Цей процес може бути вкрай розчаровуючим, але, на жаль, він не є чимось незвичним. Що ж може стати причиною? Іноді відмова викликана обставинами, що не залежать від нас, такими як брак співробітників в HR-відділі або те, що вакансію займає внутрішній кандидат. Проте є й фактори, які ми можемо контролювати, і одним з найзначніших є мова тіла — це аспект, який легко покращити. Бажаєте дізнатися, як правильно себе вести під час співбесіди?

За словами психологині Ребекки Ванік, невербальне спілкування має таку ж важливість, як і ваші висловлювання, незалежно від того, чи проходить співбесіда особисто, чи у віртуальному форматі. Тому MigNews з радістю представляє її 8 унікальних порад.

Перший погляд дійсно відіграє важливу роль.

Усі ми знаємо статистику про те, що на формування першого враження йде всього кілька секунд. Тому скористайтеся цим, задавши правильний тон співбесіді за допомогою мови тіла. "Ідіть на співбесіду з упевненістю, наче ви там і є", - радить Ванік. "Тримайте поставу відкритою, посміхайтеся і підтримуйте зоровий контакт із самого початку".

Аналогічно для онлайн-інтерв'ю - переконайтеся, що камеру та мікрофон увімкнено (щоб уникнути страшного моменту "мені здається, що ви вимкнули звук") та вітайте інтерв'юера з посмішкою. "Представляйтеся чітко, щоб створити впевнене та наполегливе перше враження, оскільки інтерв'юер може бути незнайомий із вашою біографією або не мати всієї інформації про вас у вільному доступі", - каже Ванік.

Як правильно вести себе на співбесіді: тримайте спину рівно.

Збереження правильної постави є надзвичайно важливим, як під час особистої, так і під час онлайн-співбесіди. Тому варто ставити ноги на підлогу, тримати спину прямо, а плечі розслабленими. Уникайте таких дій, як постукування ногами або рухи у кріслі. Як зазначає Ванік, ці дрібні жести можуть демонструвати інтерв'юеру вашу зосередженість і впевненість у собі, що є так само важливим, як і під час виконання роботи.

"Під час віртуального інтерв'ю переконайтеся, що ви перебуваєте в полі зору камери, а ваше обличчя і верхню частину тіла добре видно", - каже Ванік. "Сутулячись або виходячи з кадру, ви можете здатися непрофесійним або незацікавленим".

Використовуйте жести рук для акцентування уваги

Руки можуть відігравати важливу роль у вираженні впевненості та акцентуванні ключових моментів під час вашого виступу. Проте важливо зберігати баланс: надмірна жестикуляція може відволікати вашу аудиторію. Щоб уникнути цього, спробуйте тримати ручку або сплітати руки на колінах, коли не використовуєте жести.

Під час онлайн-інтерв'ю важливо, щоб ваші жести були помітні на екрані. "Виберіть зручну відстань від камери, щоб верхня частина вашого тіла та руки були чітко видимі. Це дозволить вам активно використовувати жести без надмірної енергійності", - зазначила Ванік.

Як вести себе на співбесіді: максимально використовуйте позитивні невербальні комунікації.

Пам’ятайте про важливість кивання головою, усмішки та підтримання зорового контакту. Це демонструє вашу увагу та інтерес до розмови. Уникайте також схрещування рук, оскільки це може створити враження закритості. Це особливо актуально під час онлайн-інтерв'ю. Навіть через екран ваші незначні жести можуть мати позитивний вплив. Сфокусуйтеся на тому, щоб дивитися безпосередньо в камеру, щоб імітувати ефект зорового контакту.

Залишайтеся спокійними та висловлюйте свої думки поступово.

Безумовно, зберігати спокій під час співбесіди — це виклик, який важче реалізувати, ніж висловити. Однак варто докладати зусиль для цього. Говорячи повільно і чітко, ви зможете справити враження більш спокійного, ніж є насправді, особливо під час відеоінтерв'ю, де технічні проблеми можуть виникнути, а звукові затримки — завадити. "Контрольоване дихання, паузи перед відповідями та обдумані фрази допоможуть вам залишатися спокійними і створять образ впевненої, зібраної особистості", — стверджує Ванич.

Як підготуватися до співбесіди: заздалегідь відпрацюйте невербальну комунікацію.

Так само, як ви готуєтеся до своїх слів, варто також попрацювати над мовою тіла перед співбесідою. Відпрацьовуючи свої рухи перед дзеркалом або, подолавши сором, записуючи себе на відео, ви зможете виявити такі звички, як нервове ворушіння чи торкання обличчя.

Для успішного онлайн-інтерв'ю необхідно максимально вдосконалити ваше середовище. "Зверніть увагу на кут камери, освітлення та фон, щоб створити професійний вигляд. Переконайтеся, що ваше інтернет-з'єднання надійне. Також не забудьте перевірити мікрофон і якість звуку", - радить Ванік.

Слідкуйте за виразами свого обличчя.

"Під час співбесіди ваша міміка має залишатися позитивною та нейтральною", - каже Ванік. Потренуйтеся природно посміхатися перед дзеркалом, щоб уникнути виразів здивування, роздратування або розчарування, які можуть видати брак самовладання".

Для проведення онлайн-інтерв'ю необхідно забезпечити достатнє освітлення, щоб ваше обличчя було добре видно. Ванік радить розміщувати основне світло безпосередньо перед собою або під кутом 45 градусів, використовуючи, наприклад, велике вікно або найяскравіший світильник у приміщенні.

Як вести себе на співбесіді: ненав'язливо відтворюйте манеру спілкування співрозмовника.

"Соціальна психологія демонструє, що особи з більшою ймовірністю позитивно реагують на тих, хто м’яко відтворює їх жести, пози та вирази обличчя", - зазначає Ванич. Проте вона також попереджає про небезпеку перебору, адже штучна або невпевнена мова тіла може відволікати від розмови. Регулярно звертайте увагу на мову тіла та звички вашого співрозмовника, щоб не вийти за межі прийнятного.

Нехай корпоративна культура вплине на ваші дії.

Чудовий спосіб підготуватися до фізичної складової співбесіди полягає в дослідженні корпоративної культури та визначенні рівня формальності, який вона передбачає. На думку Ванік, усвідомлення того, чи компанія надає перевагу класичному професіоналізму або ж більш невимушеній атмосфері, дозволить вам адаптувати свою мову тіла відповідно до очікувань.

"Ваш стиль одягу, манера спілкування та жести повинні відображати корпоративну культуру, навіть якщо ви перебуваєте у віртуальному просторі," - зазначає вона. "Якщо компанія орієнтована на формальність, варто дотримуватися більш витончених і професійних жестів. У ж більш неформальному середовищі можна дозволити собі бути трохи розслабленішим у своїй мові тіла, але важливо зберігати спокій."

Які особистісні характеристики нині високо цінуються роботодавцями? Ось перелік найбільш значущих з них. Завжди є можливість почати їх розвивати!

Related posts