Як Україна планує боротися з авіаційною перевагою Росії - BILD
Сьогоднішню війну справедливо іменують "війною безпілотників", адже перевага в небі визначається сучасними технологіями.
Однією з найбільших переваг російської армії у війні в Україні є її перевага у повітрі, пише видання BILD. Будь то дрони дальньої дії, винищувачі або балістичні та крилаті ракети - їх просто більше. Що робить Україна, щоб припинити цю перевагу - про це міркує видання.
Сучасну війну не випадково охрестили "війною дронів". Перемога у повітряному просторі, а згодом і на суші, багато в чому визначається тим, хто швидше та ефективніше впровадить новітні технології.
У виданні акцентується на ключовій проблемі: традиційні дії, такі як знищення російських аеродромів або перехоплення російських літаків, є недопустимими, оскільки Україна застосовує західну зброю, а країни Заходу виступають проти її використання на території Росії.
Саме тому українські військові дослідники та їхні західні союзники працюють над інноваційними рішеннями цієї проблеми.
Альтернатива, над якою зараз посилено працює Київ: дрони-"антидрони", які покликані зупинити терористичний арсенал Росії, що літає, до того, як він прибуде до пункту призначення.
BILD визначає три етапи розробки цієї зброї.
Перший. З неба "йдуть" квадрокоптери, розвідувальні дрони та дрони-камікадзе. Україна вже запровадила це нововведення. Малі дрони перепрограмуються так, що їх можна використовувати не для розвідки або атаки наземних цілей, а для повітряного бою.
Другий аспект. Удосконалені безпілотні літальні апарати проти російських дронів. Головна проблема невеликих квадрокоптерів полягає в їх обмеженій дальності, оскільки вони здатні пролетіти лише кілька кілометрів, особливо на великих висотах, що дозволяє російським розвідувальним літакам легко уникати їх виявлення. Тому Україна активно займається розробкою "перехоплювачів з нерухомим крилом" — дронів, які можуть переслідувати російські літаки на відстані до 60 кілометрів на висоті до чотирьох тисяч метрів. Ці "антидронні" апарати вже проходять випробування і їх планується впровадити в експлуатацію найближчим часом.
Третій. Літні дрони-вбивці проти іранського терористичного арсеналу Путіна.Великою метою України та її партнерів є створення "дронів-вбивць", які зможуть перехоплювати та знищувати російські дрони великої дальності, скопійовані в Ірані, "Герань-1" та "Герань-2". Щоб бути ефективними, вони повинні мати швидкість не менше 200 км/год та більшу дальність дії (не менше 200, а краще 500 кілометрів). При цьому вони не мають бути максимально дорогими.
Передбачається, як пише BILD, Україна сподівається перейти до третьої фази своєї програми боротьби з дронами не пізніше 2025 року.
До того моменту, в найгіршому варіанті, їй доведеться вдаватися до використання дорогих систем протиповітряної оборони "Патріот" та IRIS-T, які коштують 4 мільйони або 500 000 євро за кожен запуск, для того щоб знищувати російські дрони, що оцінюються всього в 50 000 євро.
Україна розробляє безпілотники зі штучним інтелектом, які Росії буде складніше збивати. Прагнення створити систему наведення на ціль на основі розпізнавання зображень, яка може автономно шукати й вражати цілі, підтримується більш ніж 200 мільйонами фунтів стерлінгів західного фінансування від очолюваної Великою Британією коаліції з розробки дронів. Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України, заявила, що ця система зробить ударні безпілотники менш вразливими до російських систем глушіння і дозволить пілотам керувати ними далі від лінії фронту