Як зберегти комфортну температуру в кімнаті: 11 ефективних методів для підтримки тепла повітря.
Обігріти велику за площею оселю може бути складно, адже холодне повітря може линути в приміщення через всі шпарини. Але існують способи утримати тепло в квартирі. РБК-Україна (проєкт Styler) зібрали поради щодо того, як зберегти тепло в оселі восени і взимку. Закрити всі тріщини Тріщини та щілини -- найбільше джерело тепловтрат, якого слід позбутися якомога швидше.. Обігріти велику за площею оселю може бути складно, адже холодне повітря може линути в приміщення через всі шпарини. Але існують способи утримати тепло в квартирі. РБК-Україна (проєкт Styler) зібрали поради щодо того, як зберегти тепло в оселі восени і взимку. Закрити всі тріщини Тріщини та щілини -- найбільше джерело тепловтрат, якого слід позбутися якомога швидше. Незакриті щілини та тріщини не лише пропускають холодний вітер, а й стають місцем проникнення комах. Щілини та тріщини часто виникають навколо дверних коробок, віконних рам та в місцях, де підлога стикається зі стінами. Силіконовий герметик, дверні планки, дверні ущільнювачі або липка стрічка допоможуть забути про тріщини надовго або назавжди.
Заповнити віконні щілини поролоном Ущільнення зазорів навколо вікон і дверей може суттєво зменшити втрати тепла та перешкодити проникненню холодного повітря. Використання гідроізоляційної стрічки, поролону або навіть старих газет — це прості та ефективні методи, які легко закріпити на віконних рамах і дверних щілинах. Повісити штори та фіранки Якщо вікна залишаються відкритими, ви можете втратити до третини тепла, яке виробляється у вашій оселі. Важкі штори та фіранки допоможуть утримати більше теплого повітря всередині, забезпечуючи вам комфорт. Завдяки цьому ваша система опалення не буде працювати на повну потужність. Заповнити щілини між каміном і стіною Якщо камін не щільно прилягає до стіни, до 20% тепла може йти через димохід. Тому важливо ретельно перевірити стан каміна і усунути тріщини. Також зверніть увагу на використання камінної заглушки, яка допоможе закрити димохід. Постелити або повісити килим Вибір підлогового покриття має значний вплив на збереження тепла. Якщо у вас є лише гола паркетна підлога, додайте килими — вони не тільки прикрасять інтер'єр, а й допоможуть зберегти тепло в кімнаті.
Щоб уникнути втрати тепла через стіни, розгляньте можливість покриття їх килимами. Перемістіть меблі, адже для збереження тепла важливо відсунути їх від вентиляційних решіток і батарей. Все, що затуляє вентиляційні отвори, може заважати нормальному потоку повітря, що призводить до утворення холодних зон і знижує комфорт у приміщенні. Меблі, розташовані поруч із батареями, блокують циркуляцію теплого повітря. Декор також відіграє важливу роль у теплоізоляції. Це не лише заклеювання щілин та встановлення утеплювача. Прикрасивши стіни картинами, фоторамками, книжковими полицями або дзеркалами, ви створите додатковий бар'єр, що ускладнить втрату тепла. Встановлення подвійного скла може істотно покращити ефективність обігріву завдяки його відмінним теплоізоляційним властивостям. Хоча такі вікна можуть бути дорогими, існують і більш доступні варіанти модернізованих склопакетів. Не забувайте відкривати штори протягом дня. Щільні штори не повинні бути закритими весь час. Денне сонце і природне тепло можуть внести значний вклад у обігрів вашого дому. Якщо ваша оселя має хорошу теплоізоляцію, вона зможе зберігати це природне тепло, що добре підсилить роботу опалювальної системи. Не варто витрачати тепло на порожні кімнати. Якщо опалення всього будинку неможливе, відкриті двері можуть допомогти забезпечити циркуляцію теплого повітря. Проте, закривайте двері та вікна в тих кімнатах, які використовуються рідко. На початку сезону опалення важливо перевірити чистоту повітряних фільтрів у вашій системі. Забруднені фільтри не лише погіршують якість повітря, яким ви дихаєте, але й можуть знижувати ефективність роботи опалювальної системи.