Юрій Гудименко: Поліцію охорони слід направити на фронт, де її присутність принесе більше користі — Блоги | OBOZ.UA


Уряд має знайти можливість звільнити бюджет від витрат на утримання поліції охорони та перенаправити ці фінанси на підтримку військових і патрульних, які займаються боротьбою зі злочинністю і виконують критично важливі завдання на фронті. Така реформа сприятиме більш раціональному використанню кадрових ресурсів та державних коштів.

На сьогодні в Україні спостерігається ситуація, коли поліція охорони, що налічує 16 000 співробітників, займається забезпеченням безпеки приватних об'єктів і підприємств. Це завдання, яке насправді могли б виконувати приватні охоронні фірми. Тим часом патрульні поліцейські, які активно працюють на передовій, стикаються з браком ресурсів. Поліція охорони, в свою чергу, виконує обов'язки, які не є пріоритетними у нинішніх умовах в країні. На додачу, існують чотири бригади псевдополіцейських, які не реагують на виклики, уникнули мобілізації і в цілому почуваються цілком комфортно.

У вас, Денис Шмигаль, я чув, грошей в бюджеті не вистачає? Розганяйте департамент поліції охорони МВС, працівників або в "патрульку", або до Міноборони на формування нових бригад. Там, я чув, у нас на Покровському напрямку не вистачає людей? Беріть -- осьо вони.

У поліції охорони наявні певні позашляховики. Я часто спостерігаю в Києві цю елегантну білу техніку марки "Міцубісі", яка рекламує послуги встановлення сигналізації. Приватні охоронці можуть забезпечувати безпеку кіосків і квартир. Водночас, уряд звітує про зменшення чисельності державних службовців на 16 тисяч осіб, позбавившись функцій, які йому не властиві. Сумніваюся, що в країнах Європи чи США держава фінансувала б охоронні компанії за рахунок податків громадян, тоді як ці самі платники податків роками мовчать, не ставлячи запитань про доцільність такого рішення.

Related posts