Таємничий велетень: нові зображення Урану з різних куточків Сонячної системи (фото)
Дослідження вказують на важливість проведення прямих спостережень великої кількості екзопланет, які розташовані за межами нашої Сонячної системи.
Телескоп Габбл та космічний апарат "Нові горизонти" зробили абсолютно різні знімки загадкової сьомої планети від Сонця – Урана. Найхолодніша планета в нашій Сонячній системі виглядає зовсім інакше на цих двох фотографіях. Габбл детально досліджував крижаний гігант, надаючи зображення з високою роздільною здатністю, тоді як зонд "Нові горизонти" зафіксував планету як розмиту пляму. Дослідження, проведене вченими з Массачусетського технологічного інституту, США, підкреслює важливість можливості прямого знімання численних екзопланет за межами нашої Сонячної системи, повідомляє Space.
У Фокус. Технології запустили власний Telegram-канал. Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших новин з галузі науки!
Попри те, що астрономи все ще мають багато невідомого щодо Урана, цей планета досліджена значно краще в порівнянні з екзопланетами, які знаходяться за межами нашої Сонячної системи. Науковці сподіваються, що нові методи спостереження за Ураном зможуть сприяти отриманню прямих зображень екзопланет, що є досить складним завданням.
Астрономи вже зафіксували більше 6000 екзопланет, і більшість із них була виявлена завдяки спостереженням за зменшенням світла їхніх зірок. Лише кілька екзопланет були виявлені безпосередньо, що обумовлено їхньою великою відстанню від Землі. Навіть коли астрономам вдається отримати прямі зображення екзопланет, вони з'являються лише як мікроскопічні плями.
Уран є хорошим об'єктом для вивчення екзопланет. Наприклад, багато відомих екзопланет є газовими гігантами зі складом, схожим на склад Урана. Крім того, зонд "Нові горизонти" зміг вивчити Уран, коли крижаний гігант перебував приблизно за 10,5 млрд км від нього. Водночас телескоп Габбл проводив свої спостереження, перебуваючи на низькій навколоземній орбіті на відстані 2,7 млрд км від Урана.
За словами вчених, телескоп Хаббл дає контекст для того, що відбувалося з атмосферою Урану, коли її спостерігав зонд "Нові горизонти". Він, до речі, знаходиться далеко за орбітою Плутона, який космічний апарат вивчав у 2015 році.
Одне із запитань, на яке вчені хочуть отримати відповідь щодо екзопланет, полягає в тому, чи є у них хмари, схожі на хмари планет Сонячної системи, особливо газових і крижаних гігантів.
У Сонячній системі газові гіганти, такі як Юпітер і Сатурн, разом із крижаними гігантами Ураном і Нептуном, володіють активно змінюваними атмосферами, які характеризуються різноманітними хмарами. Проте, залишається невідомим, чи мають екзопланети, схожі на ці, подібні атмосферні властивості.
Дослідники скористалися інформацією про хмари на Урані, отриманою за допомогою телескопа Хаббл, щоб підтвердити спостереження космічного апарата "Нові горизонти". Результати їхнього аналізу вказали на те, що яскравість хмар залишалася стабільною під час обертання планети, що свідчить про незмінність характеристик хмар Урану в процесі цього обертання.
Дослідження, проведені зондом "Нові горизонти", виявили, що планети, які отримують часткове освітлення від своїх зірок, можуть виглядати менш яскравими, ніж це очікувалося раніше. Крім того, результати спостережень свідчать про те, що атмосфери планет по-різному відбивають світло в умовах часткового освітлення зірками.
Як уже писав Фокус, у космосі виявлено більше антиматерії, ніж очікувалося і вчені вважають, що у Всесвіті є невідома фізика. За словами вчених, вони не можуть пояснити кількість виявлених античастинок відомими процесами у Всесвіті.