Оволоділи Святими землями: археологи виявили свідчення асирійської облоги Єрусалиму (фото)
Дослідники виявили руїни будівлі VIII ст. до н. е., яку зруйнували ассирійці під час облоги Єрусалима. Це місце використовували для збору податків, спочатку для ізраїльського царя, а згодом для ассирійського.
Нещодавно виявлена руїна будівлі, датованої VIII століттям до нашої ери, надає нові відомості про політичну напруженість в стародавньому Єрусалимі. Ця знахідка висвітлює ключові аспекти військової кампанії, що її проводили ассирійці проти Юдеї в той час, повідомляє Live Science.
Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших новин з галузі науки!
Археологічні дослідження виявили свідчення, що підтверджують факт облоги Єрусалиму ассирійськими військами в 701 році до нашої ери, коли на троні сидів ассирійський цар Сеннахеріб, а юдейським монархом був Єзекія. Протистояння Єзекії ассирійському владарю, яке Сеннахеріб сприймав як заколот, стало основною причиною цієї військової кампанії.
Попри те, що ассирійці захопили більшу частину Юдеї і обклали Єрусалим, їм не вдалося завоювати місто. Історичні свідчення з цього приводу різняться: згідно з Біблією, через божественне втручання загинуло 185 000 ассирійських солдатів, тоді як ассирійські хроніки стверджують, що Єзекія запропонував значну данину в обмін на мирні умови.
У єрусалимському районі Мордот-Арнона археологи виявили давню адміністративну будівлю, призначену для збору податків. Ця споруда, що датується VIII століттям до нашої ери, мала ключове значення в економічних процесах царства. Написи, знайдені на глечиках, свідчили про те, що зібрані податки були призначені для царя Єзекії.
За словами Нерії Сапір, одного з керівників розкопок, на цьому місці зберігалися податки, які сплачували сільські землевласники або чиновники у вигляді сільськогосподарської продукції, наприклад, оливкової олії. На ручках деяких глечиків навіть були написані імена, можливо, тих, хто відповідав за те, щоб податки надходили до царської адміністрації.
Коли війська Сеннахеріба вдерлися в Юдею, цю будівлю зруйнували. Великі фундаментні камені розмістили на вершині руїн, ймовірно, для того, щоб показати населенню ассирійське панування. Сапір разом з колегами-археологами Натаном Бен-Арі та Беньяміном Сторчаном інтерпретували це руйнування як політичне послання Ассирійської імперії, що демонструвало її контроль над регіоном.
У VII столітті до н. е. будівлю було відреставровано, і на податкових глечиках з'явилися нові написи, які свідчили про те, що податки надходили ассирійському царю, а не Єзекії. Це вказує на те, що в той час, коли Єзекія все ще правив Юдеєю, ассирійці вже встановили свій контроль над сусідніми територіями, стягуючи з них податки безпосередньо.
Раніше Фокус писав про античну прикрасу, знайдену у похованні на території Баварії. Знахідка виявилася схожою на чаріварі, традиційну біжутерію, яку досі можна побачити у Німеччині.
Також ми розповідали про древнє поселення, яке розкопали хорватські археологи. Вчені виявили артефакти різних періодів, від античності до Середньовіччя.