Зеленський оголосив про впровадження нової економічної стратегії: які зміни чекають на бізнес | УНН
Україна потребує нової економічної політики, яка буде базуватися, окрема на максимальній підтримці українського підприємництва, чесності між державою та бізнесом. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський виступаючи у ВР під час представлення "Плану стійкості", передає УНН.
Незважаючи на всі виклики, пов'язані з війною, українська економіка демонструє певну стійкість. Вона потребує оновленої економічної стратегії з боку нашої держави. Ця стратегія повинна грунтуватися на кількох основних принципах.
"По-перше, необхідно забезпечити максимальну підтримку українського бізнесу, сприяти локалізації та розвитку виробництв в Україні. Важливо розширити можливості для українських виробників у сфері публічних закупівель - все, що можливо виготовити на території країни, повинно вироблятися саме тут і закуповуватися у вітчизняних постачальників. Також необхідне ефективне страхування від військових ризиків. Потрібні послідовні кроки щодо дерегуляції та захисту підприємницької свободи, які в результаті призведуть до економічного зростання. Варто поступово зменшувати частку перерозподілу валового внутрішнього продукту з боку держави," - зазначив Зеленський.
Оновлені вимоги щодо бронювання працівників: які зміни набудуть чинності з 1 грудня 2024 року, 10:49 * 121828 переглядів
Він зазначив, що другий важливий аспект полягає у забезпеченні безпеки бізнес-процесів та в зменшенні тиску на підприємства з боку державних органів, які контролюють діяльність інших, замість того щоб генерувати додану вартість самі.
"Сприятливість української юрисдикції та залучення інвестицій невіддільні від захищеності кожного "білого" бізнесу в Україні. Третє - це чесність у відносинах між державою та бізнесом. Ми зацікавлені у максимальній і легальній зайнятості в Україні. В детінізації. І ми розуміємо, що цього не можна досягти лише силовими заходами. Потрібен стимул для детінізації, а не новий тиск. Потрібна довіра та якісне, не надмірне регулювання державою суспільних відносин", - зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що така економічна стратегія здатна забезпечити Україні стабільне зростання, необхідний рівень фінансування оборонних потреб та збереження людського потенціалу.
Без міцної економіки це неможливо. А міцна економіка неможлива без визнання важливості підприємництва та підтримки підприємців. Отже, це питання не лише економічних рішень, а й вибору майбутнього.
Глава держави підкреслив, що важливою складовою економічної потужності України є здатність країни виконувати свої зобов'язання, зокрема соціального характеру, шляхом збору податків і внесків.
"Ризиків для Сил оборони й безпеки України через фінансування немає. У цьому році і в наступному. Незалежно від політичної турбулентності будь-де у світі. Всі зарплати та пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом", - заявив Зеленський.
В Україні запроваджують нову соціальну допомогу: хто має право на отримання додаткових 4,5 тисячі гривень. 15 листопада 2024 року, 11:37 * 15800 переглядів.
Він також підкреслив, що в березні наступного року запланована індексація пенсій відповідно до рівня інфляції.
У березні 2025-го, як і у попередні роки, заплановано провести індексацію пенсій відповідно до рівня інфляції. Наступного року ми очікуємо розширення державних програм, спрямованих на підтримку як бізнесу, так і споживачів.
Програма "5-7-9" минулого року стала фактично єдиним джерелом доступних кредитів для бізнесу. Цього року уряд почав переорієнтовувати її на інвестиційні цілі", - сказав Зеленський.
Україна досягла угоди з Міжнародним валютним фондом щодо шостого огляду програми EFF - Шмигаль, 19 листопада 2024, 12:09 * 5785 переглядів
Президент повідомив, що буде відновлено також програму "єПідтримка", яка точно стане в пригоді мільйонам українців.
"Безумовно, реалізація нашої економічної стратегії, яка має на меті зміцнення економічної свободи в Україні та звільнення підприємців від надмірних регуляцій, призведе до значного збільшення соціальних можливостей для держави та добробуту в країні. Ці зміни будуть зафіксовані в розділі "Гроші" Плану стійкості. Відповідні додатки до цього розділу будуть затверджені спільно представниками уряду та українського бізнесу", - заявив Зеленський.