Зеленський: Будапешт пам'ятає радянські бронетехніку, а українські міста не забудуть російські авіаудари.


Президент України Володимир Зеленський заявив, що концепція "мир завдяки силі" не раз доводила свою ефективність, та наголосив на її необхідності знову.

Цю інформацію він озвучив під час свого виступу на саміті Європейської політичної спільноти, текст якого доступний на офіційному сайті президента, повідомляє Укрінформ.

"Ми стикаємося з численними труднощами. З моменту нашої останньої зустрічі в даному форматі спостерігається суттєве загострення російської агресії. Це саме Росія стала причиною цього загострення. Північна Корея, по суті, веде бойові дії в Європі. Солдати Північної Кореї намагаються завдати шкоди нашим громадянам на європейській території", - заявив Зеленський.

Він зазначив, що з моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти у Великій Британії виникло чимало дискусій щодо потреби поступитися Путіну, відмовитися від принципових позицій та зробити певні "компроміси".

Деякі з присутніх тут наполегливо пропонували Україні піти на "уступки" перед Путіним. Це абсолютно неприйнятно для нашої країни і може стати катастрофою для всієї Європи. Але що буде далі? Чи повинна Європа шукати прихильності Кім Чен Ина, сподіваючись, що він також принесе спокій на континент? Жоден сильний лідер, завдяки якому була створена об'єднана, потужна та мирна Європа, не міг би навіть подумати про таке. Проте концепція "мир через силу" вже не раз підтверджувала свою реалістичність і ефективність. І зараз вона знову стає необхідною, - підкреслює Президент.

На його думку, "не слід мати ілюзій, що прояви слабкості або маніпуляції з європейськими позиціями чи статусом будь-якої країни Європи можуть забезпечити справедливий мир".

"Це так не відбувається. Світ — це винагорода тільки для тих, хто має силу. Отже, альтернативи потужній Європі не існує. А для досягнення сили необхідна єдність", — підкреслив Зеленський.

Він підкреслив, що Росія не розпочала війну з метою розширення своїх територій.

"Росія володіє найбільшими територіями у світі. Її прагнення до глобальної домінації почалося з бажання контролювати Україну, а далі - підкорити всі інші країни, як це було в епоху радянського чи імперського правління. Будапешт пам'ятає радянські танки, а українські міста ніколи не забудуть про російські бомби. Як і Будапешт, кожне місто в Україні та в усіх наших країнах заслуговує на безпечне і мирне життя", - зауважив президент України.

За інформацією Укрінформ, в останні дні жовтня президент Європейської ради Шарль Мішель разом із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном запросили керівників держав, що входять до Європейської політичної спільноти, на зустріч, яка відбудеться 7 листопада в Будапешті.

7 листопада Президент України Володимир Зеленський відвідав Будапешт для участі в саміті Європейської політичної спільноти.

Related posts