Зеленський поділився своїм баченням того, які фактори можуть суттєво вплинути на хід війни.


Президент підкреслив, що більше не існує жодних сумнівів щодо необхідності України мати достатню дальність удару.

Для України важливо мати достатню далекобійність, яка могла б вплинути на хід війни та спонукати Росію до мирних переговорів. Таку думку висловив президент Володимир Зеленський під час свого виступу на XX зустрічі Ялтинської європейської стратегії, про що повідомила його пресслужба в п’ятницю, 13 вересня.

Він підкреслив, що поки Україна чекає на поставки обіцяних систем протиповітряної оборони, зокрема Patriot, від своїх партнерів, Росія не припиняє атаки на нашу територію. Для Володимира Путіна не потрібні ніякі дозволи для здійснення ударів на великі відстані.

"Кожен, хто просто бачить на мапі, звідки Росія завдає ударів, де готує сили й тримає резерви, де розташовує військові об'єкти та яку використовує логістику, - кожен, хто все це бачить, очевидно розуміє, для чого Україні далекобійність", - наголосив Зеленський.

Він підкреслив, що нещодавно провів ґрунтовну розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі. Після цієї зустрічі виникає відчуття, що більше не залишилося жодних недомовленостей щодо необхідності для України мати достатній радіус дії.

"Хочу наголосити на важливості достатності. Це не просто про те, щоб мати рішення, а про далекобійність, яка здатна змінити хід війни і примусити Росію до пошуку миру. Ми покладаємо великі сподівання на наших партнерів і віримо в позитивні результати їхньої підтримки. Щонайменше, ми активно працюємо в цьому напрямку," - зазначив президент.

Раніше засоби масової інформації інформували, що уряд Великої Британії ухвалив рішення надати Україні можливість застосовувати ракети Storm Shadow проти об'єктів у Росії. Тим не менш, найближчим часом офіційні заяви з цього приводу не планується робити, аби не спровокувати зайві напруження.

У Кремлі сподіваються на можливі атаки за допомогою ракет ATACMS.

Related posts