Жодна з громад Донецької області ще не представила програму всебічного відновлення.
Відновлення в Донецькій області. Зображення: Новини Донбасу.
З 66 територіальних громад Донецької області не одна не представила свою програму комплексного відновлення. Такий висновок зробили журналісти "Новин Донбасу", досліджуючи інформацію з порталу Єдиної державної електронної системи в галузі будівництва.
З усіх областей, на території яких ведуться активні бойові дії, лише громади Донецької та Луганської областей не надали таких планів.
Програми всебічного відновлення є стратегічними планами, в яких місцеві громади формулюють свої бачення відновлення на середньострокову перспективу. Ці документи розробляються з урахуванням різних факторів, викликів і потреб, що можуть суттєво вплинути на їх розвиток у майбутньому. Всі програми розраховані на період до 2027 року.
Загалом, серед 8 областей на яких активно ведуться бойові дії, програми комплексного відновлення подало 54 громади:
Донецька обласна державна адміністрація зазначила, що рішення про розробку програм комплексного відновлення будуть прийняті після деокупації територій. Пояснюється це тим, що через постійні обстріли та окупацію неможливо отримати необхідну інформацію.
Незважаючи на відсутність розроблених стратегій для комплексного відновлення, процес відновлення в Донецькій області все ж триває. Місцеві громади знаходять альтернативні способи для реалізації своїх ініціатив. Наприклад, вони презентують проєкти відновлення на платформі DREAM, після чого активно просувають їх і шукають фінансування, не лише з державного бюджету, а й від міжнародних донорів та Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. На даний момент на платформі DREAM представлено 178 проєктів з Донецької області, з яких 4 були скасовані, 144 знаходяться в процесі підготовки, 33 реалізуються, а 1 вже завершено. Серед цих проєктів 12 отримали повне фінансування, ще 12 – часткове, а по решті наразі фінансування не забезпечено.