Згідно з доповіддю ООН, злочинні організації в Азії активно експлуатують Telegram у якості "підпільного ринку".


Могутні кримінальні мережі у Південно-Східній Азії активно використовують месенджер Telegram, що призвело до кардинальних змін у тому, як організована злочинність може вести масштабну незаконну діяльність.

Цю інформацію наводить доповідь ООН, повідомляє агентство Reuters.

Згідно з інформацією, наданою Управлінням ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), у Telegram широко розгорнуто торгівлю зламаними даними, такими як кредитні картки, паролі та історії веб-переглядів, на каналах, де модерація є дуже обмеженою.

Окрім цього, активно розповсюджуються засоби для кіберзлочинної діяльності, такі як програми для генерації підроблених зображень (deepfake) з метою обману, а також шкідливе програмне забезпечення для викрадення інформації. Додатково, нелегальні обмінники криптовалюти пропонують послуги з легалізації коштів.

У звіті цитують одну з оголошень китайською мовою: "Ми пересилаємо 3 мільйони USDT, викрадених за кордоном, щодня". Є вагомі докази, що "підпільні ринки даних переміщуються в Telegram, а продавці активно шукають можливість працювати з транснаціональними злочинними угрупованнями, розташованими в Південно-Східній Азії".

Південно-Східна Азія стала головним центром індустрії, що приносить від $27,4 до $36,5 мільярда на рік та націлена на жертв по всьому світу через шахрайські схеми. Багато з цих угруповань є китайськими синдикатами, що працюють з укріплених баз, укомплектованих працівниками, які стали жертвами торгівлі людьми.

Related posts